Dlaczego mówimy dzieciom, żeby czytały? Dlaczego czytanie jest tak ważne dla dzieci

Zawsze mówimy dzieciom, że książki i czytanie są dla nich dobre, ale czy kiedykolwiek naprawdę myśleliśmy o tym dlaczego to prawda? Dokładnie co starsze dzieci uzyskują z czytania powieści? Co młodsze dzieci mają z bycia czytać? Czy czytanie ma znaczenie?

Celem tego artykułu jest stwierdzenie, że tak, to prawda, czytanie jest naprawdę ważne i że są pewne powodów, dla których tak jest. Zacznijmy od praktycznych korzyści, a następnie przejdźmy do mniej namacalnych korzyści związanych z plikiem życie wypełnione czytaniem.

Książki pomagają dzieciom rozwinąć niezbędne umiejętności językowe.

Czytanie to ważna umiejętność, którą dzieci muszą rozwijać. Jest to konieczne nie tylko do przetrwania w świat szkół i (później) uniwersytetów, ale także w dorosłym życiu. Umiejętność uczenia się nowych przedmiotów i znaleźć przydatne informacje na wszelkie tematy, od problemów zdrowotnych i ochrony konsumentów po więcej badań naukowych w nauce lub sztuce zależy od umiejętności czytania.

Futurolodzy przewidzieli śmierć słowa drukowanego, ale, jak na ironię, Internet sprawił, że czytano coraz więcej bardziej częścią codziennego życia ludzi. Społeczeństwo bez papieru to mit. Zdolność komputera do przetwarzania i Analiza danych oznacza, że ​​można generować i generować nieskończone warianty raportów i innych typów dokumentów. Internet sam w sobie, ogromne nowe źródło informacji i rozrywki, opiera się na pokornym słowie pisanym. Do efektywnie wykorzystuj sieć i oceniaj autentyczność i wartość tego, co się w niej znajduje, zarówno do czytania, jak i do krytycznych umiejętności myślenia mają pierwszorzędne znaczenie.

Im więcej dzieci czyta, tym lepsze stają się w czytaniu. To takie proste. Tym przyjemniejsze rzeczy czytają, tym bardziej będą się z nimi trzymać i rozwijać umiejętności czytania, które będą im potrzebne do pełnego dostępu informacje w ich dorosłym życiu. Czytanie powinno być postrzegane jako przyjemne zajęcie - jako źródło rozrywki opowieści oraz przydatne i interesujące informacje faktograficzne.

Im więcej dzieci czyta, tym większe jest ich zainteresowanie opanowaniem czytania. Głośne czytanie ujawnia dzieci do poprawnej gramatyki i frazowania. Poprawia rozwój umiejętności mówienia, ich umiejętność wyrażania siebie werbalnie.

bibliography bibliography bibliography bibliography bibliography