16 sposobów, w jakie e-booki dla dzieci są lepsze niż książki drukowane

Nie daj się zwieść myśleniu, że eBook to tylko drukowana książka w formie cyfrowej. Dobry eBook powinien oferować lepsze wrażenia, które pozwolą w pełni wykorzystać cyfrowy dom. Niestety, wielu wydawców wybiera łatwiejszą i tańszą drogę udostępniania swoich tradycyjnych książek drukowanych w formie cyfrowej. Szkoda, ponieważ e-booki lepiej oferują głębsze i bardziej wciągające wrażenia dla rodziców i dzieci. Rodzice powinni wypróbować e-booki dla dzieci , ale wiemy, że większość z Was nie ma takich skłonności.

W rzeczywistości nasza niedawna ankieta wykazała, że ​​50% rodziców nie posiada ani jednego e-booka, mimo posiadania urządzenia obsługującego e-booki. Jeśli chodzi o książki elektroniczne a książki drukowane, istnieje wiele powodów, dla których rodzice wybierają to drugie. Ale wydaje się również, że wiele z tych powodów wynika z mało inspirujących doświadczeń z eBookami o nijakim designie. Oto kilka sposobów, dzięki którym dobrze zaprojektowany eBook może zaoferować coś, czego nie może zaoferować tradycyjna książka fizyczna.

W debacie e-książki a drukowane książki zdziwisz się, jak wiele sposobów, w jakie dobry e-book może poprawić tradycyjne czytanie.

1. Interaktywność

Najbardziej oczywistą korzyścią z używania ekranu dotykowego zamiast papieru jest sposób interakcji z książką. Lubię używać ikon rozsianych po stronach moich książek, które służą do aktywacji tekstu. Gdy dziecko dotknie ikony, pojawi się pole tekstowe. To angażuje dziecko i czytelnika na wiele sposobów. Początkowo umożliwia wyświetlenie pełnego obrazu po pierwszym otwarciu, dzięki czemu można chłonąć całą scenę i dostarczać więcej szczegółów. Następnie dzieci uwielbiają znajdować ikonę i dotykać jej, aby wyświetlić tekst. Granie w małe zgadywanki i wydawanie instrukcji – na przykład „to jest w lewym dolnym rogu” – jest częścią zabawy.

2. Pomaga w nauczaniu wczesnej nauki. Zobacz fantastyczne książki z serii mikołajkowej Znowu kręcisz Zuźka i Zuźka w necie i w realu

Możesz także użyć interaktywności, aby wesprzeć wczesny rozwój dziecka w nauce. Jednym z wymagań programowych dla nauczycieli w Australii jest ukrywanie tekstu podczas pierwszego przewracania strony. Następnie dziecko jest proszone o opisanie, co dzieje się w scenie i co czują bohaterowie na podstawie sztuki. Następnie tekst zostaje ujawniony, a historia toczy się dalej. Wielu nauczycieli powiedziało mi, że funkcja tekstu wyskakującego w moich e-bookach wspaniale ułatwia ten proces. Możesz nawet powiększyć niektóre obszary obrazów, aby zadać konkretne pytania dotyczące szczegółów sztuki.

3. Wybierz własną przygodę

EBook nie musi podążać liniową trajektorią od początku do końca. Czwarta książka z serii Willy Nilly , która już niedługo ukaże się – zapisz się do newslettera, jeśli chcesz być powiadomiony o jej premierze – to wybór własnej przygody. W tej historii Willy znajduje skrzynię skarbów wypełnioną magicznymi kapeluszami. Za każdym razem, gdy zakłada jeden z ośmiu kapeluszy, przenosi się do środowiska, które pasuje do nakrycia głowy. Więc piracki kapelusz przenosi go na przykład na piracki statek. To, co zrobiłem, to zaprojektowanie książki tak, aby dziecko mogło wybrać kolejność stukania w czapki. Książka następnie płynnie przeskakuje do przodu i do tyłu, gdy dziecko dokonuje wyborów.

To fantastyczne przeżycie, które możesz podzielić się z dzieckiem, ponieważ uwielbia przeskakiwać między scenami. Wydaje się to dość magiczne, a dodatkowo możesz stymulować ich pamięć za pomocą pytania typu „który następny?” i „czy widziałeś je wszystkie?” Nie mogę się doczekać wydania tej książki. W debacie eBooki vs Printed Books to doświadczenie jest ogromnym kleszczem dla tych pierwszych.

4. Efekty dźwiękowe

Audio jest zawsze zapomnianym bohaterem świata rozrywki i prawie nie istnieje w tradycyjnych książkach. Jednak w przypadku e-booków możesz użyć dźwięku, aby jeszcze bardziej upodobnić sceny fantasy do dzieci. Na przykład w The Fastest Kind in the World , mam efekty dźwiękowe, które odtwarzają się po przejściu na określone strony. Na przykład jest scena, w której Willy i jego tata odwiedzają park, więc podczas czytania w tle rozbrzmiewają odgłosy bawiących się dzieci. A na innym zdjęciu helikopter, więc z głośników dobiega dźwięk kręcących się łopatek. Dzieci uwielbiają dźwięki i wracają do stron opowieści tylko po to, by je usłyszeć.

5. Zaawansowany dźwięk

To nie tylko proste efekty dźwiękowe. Stworzyłem piosenkę przewodnią do serii Willy Nilly, która jest odtwarzana po włączeniu eBooka i pojawieniu się okładki. Dzieciak to uwielbia i zarówno moje potomstwo – jak i przyjaciele, z którymi rozmawiam – tańczą i śpiewają do niego za każdym razem, gdy gra. Możesz także dodać narrację. Jestem w trakcie czytania i nagrywania moich historii na żywo, więc mogę je doposażyć w istniejące książki. Następnie po prostu dyskretnie umieszczę małą ikonę na każdej stronie, aby dziecko mogło je nacisnąć i przeczytać mu historię. Porównując e-booki z drukowanymi książkami, jest to bardzo przydatne, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz im czytać.

6. Animacje

To tutaj naprawdę może się wydarzyć magia e-booków. Elementy na ekranie poruszają się i zachowują na różne sposoby w zależności od tego, co jest wymagane do fabuły. W Czy widzisz magię? Połączyłem wiele animacji, aby pomóc nie tylko stworzyć efekt magiczny, ale zrobić to w sposób, który naprawdę zaangażował ich młodą wyobraźnię. Trudno to opisać, ale zrobiłem krótki film - który możesz zobaczyć poniżej - który dokładnie pokazuje, jak to działa. Stworzyłem wirującą różdżkę, blaknące obrazy i efekty dźwiękowe, aby przekształcać obrazy jak magia na oczach dzieci. Jeśli chodzi o książki elektroniczne a książki drukowane, czy widzisz magię? to połowa doświadczenia, jak to drugie.

7. Zanurzenie

Rezultatem wykorzystania tych cech projektowych do maksymalizacji „e” w eBooku jest niezrównane zaangażowanie i zanurzenie. Dzieci nie tylko widzą obrazy, ale także je słyszą. Są nie tylko statyczne, ale można je naciskać, przesuwać i potrząsać. Świat ożywa, angażując jednocześnie wzrok, dźwięk i dotyk. A dostarczając małe łamigłówki, które wykorzystują mózg, dzieci naprawdę pasują do historii.

8. Bezpośredni dostęp do większego wszechświata

Cyfrowe eBooki można również podłączyć do Internetu. Wyobrażam sobie, że możesz się tym obawiać, ale nie jest to otwarty portal do wszystkiego, co ma do zaoferowania sieć. Zamiast tego w naszych książkach podajemy bezpośrednie linki do innych części wszechświata dla tych, którzy chcą więcej. Może to być coś tak prostego, jak kolorowanie stron do wydrukowania lub kolejna książka z serii. Lub bardziej treściwe treści, takie jak historie o „robieniu” i profile postaci.

9. Możesz połączyć się z autorem

Możesz również być bezpośrednio połączony z autorem. Wszystkie moje książki zawierają linki bezpośrednio do mojego osobistego adresu e-mail i profili społecznościowych, dzięki czemu możesz się natychmiast połączyć. eBooki pozwalają na relację między autorem a czytelnikiem, ponieważ bariera między kontaktem jest dosłownie w zasięgu ręki. W przypadku e-książek i drukowanych książek zwykle nie ma pośredników, wydawców ani PR.

10. Może się łatwo dostosowywać w czasie

Proces wprowadzania zmian do eBooka jest stosunkowo prosty. Opierając się na opiniach czytelników, możemy łatwo dostosować książki, aby zapewnić przyjemniejsze wrażenia dla rodzica i dziecka. Ale możemy również dodać informacje o zabawnych prezentach lub nowych książkach z serii, aby wszystko było aktualne i świeże. Oczywiście nie można tego zrobić z drukiem. Pozostaje tak, jak jest na zawsze.

11. Niekończące się cyfrowe ekskluzywne

Istnieją setki tysięcy książek z obrazkami, których nie można kupić w fizycznych księgarniach. Niesamowite, wysokiej jakości doświadczenia, które można szybko, łatwo i tanio zdobyć. Jeśli jesteś podobny do mnie, masz dość dużej części książek, które czytasz od lat swoim dzieciom. Istnieje tylko tyle fizycznych kopii, które możesz mieć, a dzieci zawsze wybierają te same historie. Oprócz znajdowania nowych opowieści i nowych autorów możesz także znaleźć książki z innych kultur, które nigdy nie dotarły do ​​twoich brzegów.

12. Fantastyczny podczas podróży

Oczywiście dźwiganie stosu ciężkich, fizycznych książek podczas podróży nie jest idealne. Możesz jednak mieć tysiąc książek na swoim urządzeniu cyfrowym, co może zapewnić im rozrywkę na wiele godzin. Przydatne jest również posiadanie książki w kieszeni, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Jak czekanie u lekarza lub utknięcie w korku. „Tutaj, przeczytaj to!” I wyruszają na przygodę z czytaniem, podczas gdy Ty skupiasz się na zadaniu. Kiedy jesteś w drodze, e-booki a drukowane książki to łatwy wybór.

13. Dużo trudniej się złamać

Czy jest coś bardziej frustrującego niż znalezienie jednej z ich ulubionych książek podartych i podartych? Dzieciaki uwielbiają niszczyć rzeczy! Najgorsze są książki klapowe; uwielbiają to doświadczenie, ale w ciągu kilku tygodni co najmniej jedna klapka została oderwana i odrzucona. Cóż, książki cyfrowe są dużo trudniejsze do złamania. Oczywiście są one oparte na drogiej technologii, ale te urządzenia są obecnie dość solidne, a większość z nich jest nawet wodoodporna. Naprawdę musisz nimi rzucić, żeby je zranić.

14. Wspaniałe wspólne doświadczenie.

Zaskoczyły mnie opinie rodziców zaniepokojonych tym, że e-booki nie oferują wspólnych doświadczeń. Dzięki tym wszystkim interakcjom, animacjom i dźwiękom, które umieściliśmy w książkach, czytanie ich z dziećmi jest świetną zabawą. Nowoczesne ekrany mają też tak wysoką rozdzielczość, że są czytelne z daleka i pod kątem. Jak wspomnieliśmy w naszym studium przypadku , czytałem swoje książki grupom ponad 20 dzieci na iPadzie i wszyscy w pokoju byli zaangażowani.

15. eBooki są tańsze w zakupie

Podczas gdy książki w twardej oprawie mogą kosztować ponad 20 USD, e-booki z obrazkami rzadko kosztują więcej niż kawa. Wszystkie nasze książki wyceniliśmy poniżej 5 USD i planujemy połączyć je w przyszłości, aby były jeszcze bardziej atrakcyjne cenowo. Biorąc pod uwagę, że otrzymujesz wszystkie wymienione wyżej funkcje w tej cenie, jest to całkiem dobra wartość. Dodatkowo zazwyczaj możesz otrzymać kolekcję zupełnie nowych, najwyższej jakości e-booków za około 10 USD.

16. E-book to zielona opcja

Być może jest to najbardziej oczywisty punkt w debacie eBooki vs Printed Books, ale wciąż trzeba to powiedzieć. Podczas tworzenia moich e-booków żadne drzewa nie zostały uszkodzone. Nie ma też produktów odpadowych. Chociaż z naszej ankiety wiemy, że wielu z was dokonuje ekologicznego wyboru, aby korzystać z bibliotek lub sklepów z używanymi rzeczami, aby zwiększyć kolekcję książek swojego dziecka, czy wiedzieliście, że książki dla dzieci są jednym z dwóch gatunków drukowanych, które się rozwijają. (Druga to książki kucharskie.) Więc jeśli dbasz o środowisko, to jest to eBook, który ma mniejszy wpływ na przyszły świat naszych dzieci.